Gyűjtés az Ukrajnai és Kárpátaljai menekülteknek

A Katolikus Karitász az Ukrajnában kialakult háborús helyzetre való tekintettel, bekapcsolódik a segítségnyújtásba az állami szervekkel és ukrajnai karitászközponttal együttműködve. Ezért minden helyi közösséget adománygyűjtésre kérnek fel. A mai naptól két hétig tartjuk a gyűjtést. A kért adományok:

1. tartós élelmiszer,
2. takaró, tiszta ágynemű, tiszta, jó állapotú matrac,
3. bébiétel, pelenka, baba- és gyermekholmik,
4. tisztálkodási szerek,

NAGYON FONTOS, HOGY MINDEN TÁRGYI ADOMÁNY JÓ MINŐSÉGŰ, TISZTA ÉS HASZNÁLHATÓ LEGYEN, ne kelljen szétválogatni, mert az nagyon lelassítaná a logisztikát. Az adományokat le lehet adni a sekrestyében, illetve irodaidőben a plébánián.

Kérjük, hogy a könnyebb szállítás érdekében adományaikat, erős kartonokban vagy zsákokban adják le.

Aki közvetlenül szeretne nagyobb mennyiségű, nehezen szállítható felajánlást tenni, az a szenterzsebet@karitaszkozpont.hu email címre írja meg felajánlásait, melyeket a karitászközpont elszállít az adományozó által megjelölt helyszínről.
Pénzbeli adományokat is szívesen fogadnak. Az adományozás módjáról a www.karitasz.hu oldalon tudnak tájékozódni. Indult egy adománygyűjtő segélyvonal is, amelyen a 1356-os szám hívásával hívásonként 500 Ft-ot lehet adományozni.