Vegyünk részt ezen a napon Benke István atya Aranymiséjén, hálát adva szolgálatáért, melyet a mi templomunkban is nagy szeretettel végzett több, mint egy évtizeden át.
Plébániánk „nagy Öregje” elnyerte a Szent Adalbert díjat
Nagy örömmel osztjuk meg a hírt. hogy Emil bácsi elnyerte a Szent Adalbert díjat, melyet ma át is vett Gellért atya társaságában
Esztergomban.
Müllbacher Emil a budapest-pestszentlőrinc-csákyligeti Szent József-plébánia egyik legidősebb, mégis egyik legtevékenyebb tagja, hűséges gondnoka. Évtizedek óta szolgálja közösségét: volt képviselőtestületi elnök, sekrestyés, a templom és a templomkert gondos őrzője, ápolója.
Aki ismeri őt, tudja: mindig ott van, ahol szükség van rá. Metszi a fákat, füvet nyír, rendben tartja a parkot, gondoskodik a templom környezetéről. Adventben feleségével együtt készíti a közösség koszorúját, segíti a karácsonyi fenyők beszerzését, építi a betlehemet, virágvasárnapra barkát metsz. A liturgikus textíliák és miseruhák gondozásában is odaadóan részt vesz. Szolgálatának szépsége éppen abban rejlik, hogy nem keresi a figyelmet. Csendben, hűséggel, viszonzást nem várva teszi azt, amit más talán észre sem vesz, de amitől egy templom és egy közösség élő otthonná válik.
Nagyheti szertartásrend
Kedves Testvérek !
A Szent három nap mindegyikén 18. órakor kezdődik a szentmise.
Nagypénteken 15 órától Keresztutat tartunk.
Gyónási lehetőség, hétfőn 17 órától az Árpádházi Szent Margit templomban, kedden pedig szintén 17 órától a Szemeretelepi plébánián.
Vízkereszt
Január 6.-án kedden Urunk megjelenésének kötelező főünnepe van.
Mise délután 16.30 kor van templomunkban.
Ünnepi miserend
December 24.-én 23 órakor éjféli mise.
December 25,-én 10.30 ( vasárnapi miserend)
2026.01.01. Újévi mise délután 17 órakor lesz.
Pásztorjáték, Karácsonyi kórus koncert és Éjféli mise 2025
Mindenkit nagy szeretettel hívunk és várunk 2025.12.24.-én 17. órakor kezdődő pásztorjátékunkra, majd az azt követő kórus koncertre.
23 órai kezdettel éjféli mise lesz, jó alkalom, hogy együtt ünnepeljük Jézus születését.

A remény misszionáriusai a népek között
A pápa üzenete a missziók 99. világnapjára
Az Egyház arra kapott küldetést, hogy felébressze a reményt egy olyan világban, amelyre sötét árnyak vetülnek.
Tanítványain keresztül, akiket minden néphez küldött, s akiket titokzatos módon ma is kísér, az Úr Jézus folytatja a reményt adó szolgálatát az emberiség számára. Ma is lehajol minden szegényhez, szenvedőhöz, kétségbeesetthez és a gonosz által elnyomotthoz, hogy „sebeikre a vigasztalás olaját és a remény borát öntse”.
Emlékeztetek minden megkeresztelt hívőt egyetemes hivatására, arra, hogy a Lélek erejével és mindennapi elköteleződés révén misszionáriussá váljon a népek között, és tanúságot tegyen arról a nagy reményről, amelyet az Úr Jézus adott nekünk.
Mindezt Isten stílusában tegyük: közelséggel, együttérzéssel és gyengédséggel, személyes kapcsolatot ápolva testvéreinkkel konkrét élethelyzetükben. Gyakran ők lesznek azok, akik megtanítanak bennünket reménnyel élni. A személyes kapcsolat révén pedig közvetíteni tudjuk az Úr együttérző szívének szeretetét.
Jézus emberi és isteni szívében Isten minden ember szívéhez akar szólni, hogy mindenkit szeretetéhez vonzzon. „Mi arra kaptunk meghívást, hogy ezt a küldetést folytassuk: hogy Krisztus szívének és az Atya szeretetének jeleivé váljunk, átölelve az egész világot.”
Krisztus megváltó halálában és feltámadásában vagyunk megkeresztelve, az Úr húsvétjában, amely a történelem örök tavaszát nyitja meg. Ezért mi „a tavasz emberei” vagyunk, tekintetünk mindig reménnyel teli, és ezt a reményt mindenkivel meg akarjuk osztani, mert Krisztusban „hisszük és tudjuk, hogy a halál és a gyűlölet nem az emberi lét utolsó szavai”.
A remény misszionáriusai az imádság emberei, mert „a remélő ember imádkozó ember”
És arra buzdítalak mindnyájatokat, gyermekek, fiatalok, felnőttek, idősek, hogy életetek tanúságtételével, imádságotokkal, áldozataitokkal és nagylelkűségetekkel aktívan vegyetek részt a közös evangelizáló küldetésében.
A teljes szöveg olvasható:
https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-remeny-misszionariusai-nepek-kozott-papa-uzenete-missziok-99-vilagnapjara
Ünnepi nyitvatartás a Szent Margit templom urnatemetőjében
A Szent Margit templom urnatemetője 2025.10.25.-től 2025.11.02.-ig, reggel 8 órától este 19 óráig látogatható.
Változás az irodai nyitvatartásban
Hétfő: 15-18
Kedd: Zárva
Szerda: 09-12
Csütörtök: 09-12
Péntek: 15-18
Ügyintézés csak telefonon előre egyeztetett időpontban lehetséges.
+36 1 292-4663
Irodai időben hívható
Nagyboldogasszony ünnepe augusztus 15.
Szűz Mária mennybevételének ünnepe, augusztus 15.-e, parancsolt ünnep.
Templomunkban 16.30 kor lesz szentmise.
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, kedden Szűz Mária halálát és mennybevételét, vagyis Nagyboldogasszony napját ünnepli. Ferenc pápa így fogalmaz: Mária hite életút. A zsinat leszögezi, hogy Mária a „hit zarándokútját járta” (LG, 58). Ezért ő előttünk jár ezen a zarándokúton, elkísér és támogat bennünket. Az ősegyházig visszanyúló hagyomány szerint a Megváltó édesanyjának, Máriának holttestét nem engedte át a földi enyészetnek, hanem röviddel halála után föltámasztotta és magához emelte a mennyei dicsőségbe.
Jeruzsálemben az V. században már biztosan megemlékeztek a Boldogságos Szűz égi születésnapjáról. Az ünnepet Dormitio sanctae Mariae, azaz „a szentséges Szűz elszenderülése” névvel illették. A VI. század során egész Keleten elterjedt az ünnep. Róma a VII. században vette át, s a VIII. századtól kezdve Assumptio beatae Mariae-nak, azaz „a Boldogságos Szűz mennybevételé”-nek nevezték. XII. Piusz pápa 1950. november 1-jén hirdette ki hittételként, hogy a „Boldogságos Szűz Mária földi életpályája befejezése után testével és lelkével együtt felvétetett a mennyei dicsőségbe”.
Szent István király olyan fontosnak tartotta Mária égi születésnapját, hogy ezen a napon ajánlotta Magyarországot Szűz Mária oltalmába. Ezért nevezzük őt Magyarország égi pártfogójának, vagyis Patrona Hungariae-nak. Szent István 1038-ban Nagyboldogasszony napján hunyt el.
Magyarországon Nagyboldogasszony olyan kötelező ünnep (ezeken a katolikusoknak az Egyház szentmisén való részvételt ír elő), amely nem szükségszerűen esik vasárnapra.


You must be logged in to post a comment.